Wydawca treści Wydawca treści

Nadleśnictwo Lubin serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą sprzedaży choinek

Nadleśnictwo Lubin

serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą sprzedaży choinek.

Kupując choinkę z Lasów Państwowych mamy pewność, że została ona świeżo ścięta, pochodzi z legalnego źródła, pozyskana została w sposób zgodny z poszanowaniem zasad i praw środowiska. Oferujemy najkorzystniejszą cenę na rynku, ponieważ choinki pochodzą prosto od producenta. Nadleśnictwo Lubin posiada certyfikaty na sprzedawany surowiec, który dowodzi pochodzenia surowca z dobrze zarządzanych lasów prowadzących trwałą i zrównoważoną gospodarkę leśną  FSC i PEFC.

Żywa choinka cechuje się charakterystycznym zapachem, który nadaje wyjątkowego świątecznego klimatu. Żywa choinka jest w 100% ekologiczna, będąc surowcem całkowicie odnawialnym i biodegradowalnym. Choinki hodowane są na specjalnych plantacjach lub w miejscach, w których nie może rosnąć las, np. pod liniami wysokiego napięcia. Żywe drzewka są pochłaniaczami dwutlenku węgla i producentami w procesie fotosyntezy - niezbędnego do życia tlenu. Po świętach nie zanieczyszczają środowiska, przetwarza się je na nawóz organiczny.

Świeżo ścięty i codziennie podlewany świerk wytrzyma w naszych domach przez 3 tygodnie nie gubiąc znacznej ilości igieł, a dzięki dużej ilości żywicy zapewni wewnątrz przyjemny leśny zapach.

Sprzedaż będzie prowadzona w następujących leśnictwach:

  1. Leśnictwo Koźlice i Małomice, ul. Spółdzielcza 18, 59–300 Lubin, w dniach od 18 do 21 grudnia w godzinach od 7 – 14:30, ( dnia 21 grudnia od 7:00-11:30),
  2. Leśnictwo Rudna, ul. I Maja 3l, 59–305 Rudna, w dniach od 18 do 21 grudnia w godzinach od 7 – 14:30, ( dnia 21 grudnia od 7:00-11:30),
  3. Leśnictwo Sucha Górna, Kaźmierzów 2,  59–101 Polkowice, w dniach od 18 do 20 grudnia w godzinach 7 – 14:30, ( dnia 20 grudnia od 7:00-12:00),
  4. Leśnictwo Polkowice ul. Zawilcowa 1 , Polkowice 59-101 Polkowice, w dniach 18-21 grudnia w godzinach od 7-14:30, ( dnia 21 grudnia od 7:00-11:30).

Cennik zgodnie z Zarządzeniem Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubin

nr 32/2015 dot. sprzedaży choinek świerkowych i sosnowych.

Symbol

Wysokość [m]

Cena netto zł/szt.

Cena brutto zł/szt.

N-1

0,3 - 0,9

8,94

11,00

N-2

1,0 - 1,5

11,38

14,00

N-3

1,6 - 2,5

16,26

20,00

N-4

2,6 - 3,5

24,39

30,00

S-1

3,6 - 5,0

89,43

110,00

S-2

5,1 - 10,0

203,25

250,00

S-3

10,1 - 15,00

264,23

325,00

 


W dniu 26 maja 2018r. w miejscowości Trzebcz, na terenach leśnych, odbyło się XIII spotkanie przy „Dębie Papieskim”

W dniu 26 maja 2018r. w miejscowości Trzebcz, na terenach leśnych, odbyło się XIII spotkanie przy „Dębie Papieskim” zorganizowane przy współudziale parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski z Polkowic i Nadleśnictwa Lubin.

Z tej okazji, na szczycie wzniesienia, gdzie rośnie Dąb Papieski obyła się uroczysta Msza święta, podczas której odsłonięto kolejne dwa  kamienie w „Alei Pamięci” poświęcone pamięci pracowników Nadleśnictwa Lubin, którzy  odeszli do wieczności w ostatnim okresie. Po uroczystej mszy leśnicy zaoferowali zebranym posiłek oraz wspólne gry i zabawy w ramach działań edukacyjnych. Uczestnicy mogli wygrać drobne nagrody i poszerzyć swoją wiedzę o lesie i pracy leśnika.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Kapelani leśników i duchowieństwo oraz władze samorządowe, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu wraz z  Nadleśniczymi i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.


UWAGA OPRYSK DRZEWOSTANÓW

UWAGA

Nadleśnictwo Lubin zawiadamia, że w dniach 7-30 maja 2018 roku w kompleksach leśnych położonych pomiędzy miejscowościami:

Trzęsów-Orsk-Chełm-Radoszyce-Nieszczyce-Kębłów-Gwizdanów-Gawrony,

Chobienia -Naroczyce-Miłogoszcz,

oraz

Turów-Ręszów-Siedlce-Dąbrowa Dolna

prowadzony będzie oprysk drzewostanów środkiem MOSPILAN 20SP.

W dniu oprysku obowiązuje zakaz wstępu do lasu.

Zabieg będzie prowadzony w dni bezdeszczowe, wczesnym rankiem lub późnym popołudniem. 

Więcej informacji w załączniu.

 

Materiały do pobrania


Tej wiosny posadzimy prawie 700 tys. drzew.

Tej wiosny posadzimy prawie 700 tys. drzew.

Wiosna w pełni. Dokoła przyroda tętni życiem. Zaczynają się zielenić pierwsze krzewy w podszytach a runo w grądach i na żyznych siedliskach pokrywają już łany kwitnących roślin. Trwa tam wyścig o cenne promienie słońca które zostaną niebawem niemal zupełnie przesłonięte przez gęste podszyty grabowe, leszczynowe a na wilgotnych siedliskach dereniowe i czeremchowe. Rośliny zielne prezentują się w swojej różnorodności w najpiękniejszych barwach. Trzeba się spieszyć żeby zobaczyć jeszcze kwitnące śnieżyce wiosenne i przebiśniegi, bo większość już przekwita, ustępując pola zawilcom gajowym i żółtym między którymi kwitnienie rozpoczyna pierwiosnka lekarska. Gdzieniegdzie w tym kolorowym dywanie przebija się niebieski kolor kęp przylaszczki pospolitej. Na swoją kolej oczekują gwiazdnice, kokoryczki, czosnek niedźwiedzi i gajowiec żółty.

Dla leśnika jest to jednak okres wzmożonej pracy. „Całą parą” ruszyły odnowienia i zalesienia. Gleba została przygotowana, doły na sadzonki również. Szkółka pracuje teraz od rana do wieczora. Sadzonki drzew trzeba jak najszybciej wyjąć z kwater, posortować, rozliczyć i przygotowywać do transportu. Chodzi o to, żeby maksymalnie skrócić czas jaki mija od wyjęcia sadzonki ze szkółki do jej posadzenia. W ten sposób ograniczamy, jak to tylko możliwe, tzw. stres po posadzeniu. Rzecz w tym, żeby nie dopuścić do przeschnięcia i uszkodzenia delikatnych systemów korzeniowych młodych drzewek. W tym roku sadzonki sosny zwyczajnej przyjadą do nas ze Szkółki Kontenerowej Nadleśnictwa Legnica zlokalizowanej w Miłogostowicach. Są to sadzonki od początku hodowane w specjalnych pojemnikach-doniczkach, dzięki czemu młode drzewko „na start” otrzymuje, bogate w niezbędne składniki odżywcze, całkowicie naturalne podłoże. Unikamy również uszkadzania najdrobniejszych i niezwykle delikatnych korzeni włośnikowych. Dzięki temu drzewka od początku szybko przyrastają, nie dając się zdominować silnej konkurencji ze strony chwastów.

 


Nadleśnictwo Lubin serdecznie zaprasza

W roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Nadleśnictwo Lubin serdecznie zaprasz na uroczyste Spotkanie przy "Dębie Papieskim", które odbędzie się 19 maja 2018 r. o godzinie 17:00 na terenie Leśnictwa Sucha Górna, w pobliżu wsi Trzebcz.

Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą, po której zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w zajęciach edukacyjno-przyrodniczych.

Organizatorami uroczystości są:

Nadleśnictwo Lubin oraz Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach, przy współudziale społeczności lokalnej. 

Materiały do pobrania